İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KARS
Kars Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD BASINDA....EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR... 16 Mayıs 2018
foto
AFAD BASINDA.. EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR.. Kars İlkokulunda AFAD eğitimi verildi. 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde 85 okulda 5 bin öğrenciye Afet ve acil durum konularında eğitimler verildi. Okullarda öğrencilere yönelik verilen ‘Afete Hazır Okul Projesi’ eğitimleri yeni eğitim yılı ile birlikte her sene olduğu gibi Kars’ta da 7 ilçeye düzenlenen eğitimlerle devam ediyor. 2017-2018 eğitim yılının başlamasıyla Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Kars Merkez başta olmak üzere Kağızman, Arpaçay, Akyaka, Digor, Sarıkamış ilçesi lise, ortaokul ve ilkokul düzeyinde okullarda gerçekleştirilmesinin ardından son olarak ilçelerindeki eğitimler Susuz ve Selim ilçelerinde gerçekleştirildi. Ardından Kars merkezde son haftaya girilen eğitim programında Kars İlkokulunda bugün öğre...
[Devamı]
Temel Afet Bilinci Eğitimi 12 Nisan 2018
foto
11.04.2018 tarihinde saat 18:00-21:00 saatleri arasında, başta deprem olmak üzere Ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afetlerin öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılacak doğru davranışları ve Temel Afet Kültürünü halkımıza ve öğrencilerimize kazandırmak amacına yönelik olarak Kredi ve Yurtlar Kürümü İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, Hasan Harakani Öğrenci Yurdu konferans salonunda öğrenci ve yurt çalışanlarının katılımıyla 160 kişilik gruba Temel Afet Bilinci Eğitimi verilerek, Afete Hazır Türkiye hedefi kapsamında Afet Gönüllüleri Projesi tanıtımı yapılmış olup, 58 kişi Afet Gönüllüsü olarak kayıt yaptırmıştır. Kayıt yaptıran gönüllülerimize 2. Kademe eğitimleri ayrıca verilecektir.
[Devamı]
Kars Merkez ve Mahallelerinde Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi 30 Mart 2018
foto
İlimizde gerçekleştirilen Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi Kars Merkez ve Mahalle okullarımızda devam etmekte olup, Kars' ta meydana gelebilecek her türlü afet ve acil durumla alakalı tedbirleri gözden geçirmek ve oluşacak sorunların çözümüne yönelik farkındalık eğitimlerimiz ve çalışmalarımıza hız kesmeden ve aralıksız sürdürülmektedir.
[Devamı]
Karakurt'ta Mikser Sıkışması. 28 Mart 2018
foto
28.03.2018 tarihinde saat 06:00 da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne gelen kaza ihbarı üzerine AFAD ekipleri Karakurt-Horasan Karayolunun 6. Kilometresinde beton mikserinde sıkışan A.K. adlı 28 yaşındaki kazazedeyi sıkıştığı mikserden yaralı olarak çıkararak 112 ekiplerine teslim etti. Kazazede hastaneye sevk edildi.
[Devamı]
1-7 Mart Etkinlikleri. 08 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde eğitim ve tatbikatlarımız devam etmekte olup, aynı zamanda Genç Afet Gönüllülerini kayıt ve bu gönüllülere eğitim verme faaliyetlerimiz başlamıştır.
[Devamı]
1-7 Mart Etkinlikleri. 01 Mart 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının emirleri gereği 81 ilde olduğu gibi ilimizde de 28 Şubat Sivil Savunma Günü özellikle 1-7 Mart deprem etkinlikleri çerçevesinde Kars Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine Afet Bilinci Eğitimi verilmiş olup; sonrasında deprem tahliye, yaralı tahliye ve kurtarma tatbikatı başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Tatbikata AFAD Arama ve Kurtarma ekipleri ile birlikte UMKE ekipleri de katılım sağlamıştır. Etkinliklerimiz devam edecektir.
[Devamı]
Mahsur Kalma. 01 Mart 2018
foto
Karsın selim ilçesi darboğaz yaylasına su tamiri için giden 8 vatandaş kar nedeniyle yorgun düşerek yaylada mahsur kaldı. 8 vatandaşı kurtarma çalışmaları başlatan AFAD, JANDARMA, UMKE, GÜVENLİK KORUCULARI yoğun çalışma sonucu vatandaşlarımızı kurtarmayı başardı.Olayda 6 vatandaş hastaneye sevk edildi. 2 vatandaşın durumu ciddi olduğundan tedavi altına alındı.
[Devamı]
2018 Kış Tatbikatı Sonrası Plaket Takdimi 27 Şubat 2018
foto
Kars'ta yapılan 2018 Kış Tatbikatı sonrası T.C. K.K.K AĞRI 12'NCİ MKNZ. P. TUG. KOMUTANLIĞI tatbikata katılan Kars İl AFAD müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Oktay AYĞAN' a plaket takdim etti.
[Devamı]
Kars'ta kaybolan engelli çocuk donmak üzereyken bulundu 27 Şubat 2018
foto
Sarıkamış’a bağlı Şahithalil Köyü’nde ikamet eden 14 yaşındaki Kadir Berat BAŞAK ormana gitti. Akşama kadar evine dönmeyen K.B.B.’nin yakınları çocuklarının kaybolduğunu jandarmaya bildirdi. Jandarma olay yerine AFAD ve UMKE ekiplerini çağırdı. Olay yerine gelen AFAD, UMKE, Jandarma, Güvenlik Korucuları ve köy halkı karanlıkta ormanda kaybolan K.B.B.’yi aramaya başladı.
[Devamı]
2018 KIŞ TATBİKATI 23 Şubat 2018
foto
Ağrı 12'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığının 22 Şubat 2018 tarihinde İlimizde düzenlediği Kış Tatbikatına AFAD Başkanlığı adına Müdürlüğümüz tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerini herhangi bir harekatta destekleyebilecek imkan ve kabiliyetlerinin denenmesi, katılan birlikler ve tatbikatı izlemeye gelen Komuta Heyetine Sergilenmesi ve tanıtılması sağlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123