İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kars Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETİ 16 Ağustos 2018
foto
''HAZIR OL'' temalı halka açık 17 Ağustos Marmara depremi anma faaliyetleri kapsamında deprem hakkında bilgi verilerek broşür dağıtımı yapıldı
[Devamı]
AFAD Başkanlığı Haberleşme Ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanımızın Ziyareti 02 Ağustos 2018
foto
AFAD Başkanlığı Haberleşme Ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanımız Sayın İrfan KESKİN 01.08.2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüzü ziyarette bulundu. İl Müdürümüz Sayın Oktay AYĞAN , Şube Müdürleri ve tüm şube personelleri ile görüşüp bilgi aldıktan sonra, arşiv ,depo ve makine parkını gezen Sayın KESKİN personelimizle yakından ilgilenerek sorunları dinledi. Gerekli çözüm önerilerinde bulunan Daire Başkanımızın ziyareti kurumumuzdan ayrılması ile sona erdi. Katkılarından dolayı sayın başkanımıza teşekkür ederiz.
[Devamı]
DEĞİRMEN PERVANESİNE ELİ SIKIŞAN VATANDAŞ 30 Temmuz 2018
foto
SELİM YEŞİLTEPE KÖYÜNDE ELİNİ DEĞİRMEN PERVANESİNE SIKIŞTIRAN MAHMUT ALADAĞ ADLI VATANDAŞ YAKLAŞIK 3 SAAT ÇALIŞMA SONRASI ELİNİ SIKIŞTIRDIĞI YERDEN EKİPLERİMİZ TARAFINDAN ÇIKARTIRILARAK 112 EKİPLERİNE TESLİM EDİLMİŞTİR.
[Devamı]
Kars AFAD' a TSK'dan Teşekkür Belgesi 28 Haziran 2018
foto
29-31 Mayıs 2018 tarihinde icra edilen Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak Müşterek TGK tatbikatında müdürlüğümüz ve Bursa ve Erzurum birliklerimizden gelen KBRN ve Arama Kurtarma ekibimizin gösterdiği destek takdire şayan görülmüş ,14'üncü Mknz.P.Tug.K.lığı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın Turan İNAN tarafından İl Müdürlüğümüz ziyaret edilerek İl Müdürümüz Sayın Oktay AYĞAN ve tatbikata katılan personelimize Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir.
[Devamı]
SELİM İLÇEMİZE BAĞLI KÖYLERDE AŞIRI YAĞMUR VE DOLU 26 Haziran 2018
foto
25.06.2018 tarihinde Karsın Selim ilçesi Gürbüzler,Tuygun,Baykara ve Bozkuş köylerinde meydana gelen yağmur ve dolu yağışı nedeniyle bazı ev ve ahırları su bastı. Olaya Selim Kaymakamlığı,AFAD,UMKE,JANDARMA,Selim Belediyesi,Özel İdare,112 ekipleri ile ilgili kurumlar müdahale etti. Olayda hasta vatandaşlar hastanelere sevk edildi. Evi oturulamaz durumda olan bir kaç aile Selim Öğretmen evinde konaklamaları için sevk edildi. Evlerini terk etmek istemeyen vatandaşların yakınlarının yanında konaklamaları sağlanmıştır.Gece sabaha kadar süren çalışmaların ardından gün ağarmasıyla beraber hasar tespit çalışmaları başlamıştır.
[Devamı]
Kars'ta Meydana Gelen Fırtına Ve Hortum Hasarları 25 Haziran 2018
foto
22.06.2018 tarihinde İlimiz Susuz ilçesi’ne bağlı Kırkpınar köyün’de meydana gelen aşırı Rüzgar ve oluşan Hortum sonucu bir çok konut ve ahırda çatı hasarları meydana gelmiş olup, 23.06.2018 tarihinde İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğünce gerekli hasar tespiti çalışmaları tamamlanmıştır.
[Devamı]
MAHSUR KALAN HASTANIN KURTARILMASI 25 Haziran 2018
foto
Tansiyon hastası bir vatandaşa Susuz ilçesine bağlı İncirlipınar yaylasında mahsur kalan hastaya ekibimiz ve UMKE ekibi ile birlikte ulaşılarak Hastaneye sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Ani Yağış-Aşırı Yağış/ Sel Baskını 23 Haziran 2018
foto
22.06.2018 tarihinde saat 15:30 civarında meydana gelen aşırı yağıştan dolayı Kars Merkeze bağlı Esenyazı Köyü ile Selim İlçesine bağlı Kırkpınar, Gelinalan ve Koyunyurdu Köylerinde sel baskınından kaynaklı çok sayıda ev ve ahırda hasar oluşmuştur. AFAD ekiplerimiz 2 araç 7 personel ile gerekli çalışmalara başlamıştır.
[Devamı]
Kars'ta Selde Mahsur Kalanları AFAD Kurtardı. 04 Haziran 2018
foto
Kars’ta günlerdir devam eden yağmur akşam saatlerinde etkisini artırınca sel oluştu. Selde mahsur kalan bir ailenin en yaşlı ferdi AFAD ekipleri tarafından kurtarılarak ambulansla hastaneye gönderildi. Şiddetini sürekli artıran sağanak yağmur nedeniyle Ani Harabeleri istikametindeki Subatan yolu üzerinde 60 yaşındaki Tayfun Arslan’a (60) ait çiftlik, Halefoğlu köyü istikametinden gelen selle sular altında kaldı. Evde 3 kişinin mahsur kaldığı ve yüzlerce küçükbaş hayvanın telef olduğu bilgisi alındı. Bunun üzerine Kars AFAD, İtfaiye, İl Özel İdaresi Ekipleri ve 112 Ambulansı afet bölgesine gelerek çalışma başlattı.
[Devamı]
Türkiye- Azerbaycan Ortak Tatbikatı. 04 Haziran 2018
foto
Türkiye-Azerbaycan Kara Kuvvetleri arasında dostluk ve iş birliğini geliştirmek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla 29-31 Mayıs tarihleri arasında Kars’ta yapılan ortak saha tatbikatına, KBRN alanında Kars , Erzurum ve Bursa AFAD KBRN ekipleri katılmış olup, tatbikat 20 personel ve 6 araç ile gerçekleştirilimiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234