İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KARS
Kars Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kars’ta tipi de mahsur kalan 10 kişiyi AFAD kurtardı 19 Şubat 2018
foto
Kars’ta, gece etkili olan tipide mahsur kalan 6 kişilik bir aile ile 4 öğretmen olmak üzere toplam 10 kişi AFAD ekiplerince kurtarıldı. Kars-Digor karayolu üzerinde yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan vatandaşların olduğu ihbarı üzerine hemen harekete geçen AFAD, UMKE ve Karayolları ekipleri araçları kara saplanan ve tipi de mahsur kalan 6 kişilik aileyi kurtararak Digor İlçe Devlet Hastanesi’ne gönderdi.
[Devamı]
TİPİDE MAHSUR KALMA 01 Şubat 2018
foto
İSTANBUL'DAN KARSA GEZMEK AMAÇLI GELEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YOĞUN TİPİ'DE MAHSUR KALDILAR. KURUMUMUZA İHBARDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİ EKİPLERİMİZ KISA ZAMAN DA MAHSUR KALDIĞI BÖLGEYE ULAŞARAK ÖĞRENCİLERİ KURTARARAK GÜVENLİ BÖLGEYE ULAŞMASINI SAĞLAMIŞTIR.
[Devamı]
YÜZÜK SIKIŞMASI 26 Ocak 2018
foto
KARS HARAKANİ DEVLET HASTANESİNDE 18 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUN PARMAĞINA YÜZÜK SIKIŞMASI İHBARIYLA EKİPLERİMİZ OLAY YERİNE İNTİKAL EDEREK YÜZÜĞÜ SIKIŞTIĞI YERDEN ÇIKARMIŞTIR.
[Devamı]
KARS MERKEZE BAĞLI HALEFOĞLU KÖYÜNDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI 11 Ocak 2018
foto
09.01.2018 TARİHİNDE GECE GEÇ SAATLERDE HALEFOĞLU KÖYÜNDE KUVVETLİ RÜZGAR-FIRTINA NEDENİYLE MEYDANA GELEN HASARLAR İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKTAY AYĞAN VE TEKNİK PERSONELLERİMİZCE YERİNDE İNCELEMELER VE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILMIŞTIR.
[Devamı]
KARS DA TİPİDE MAHSUR KALAN ÇOBANLAR 10 Ocak 2018
foto
KARS MERKEZE BAĞLI ÇAĞIRGAN KÖYÜNDE DONMAK ÜZERE OLAN 5 ÇOBANI EKİPLERİMİZ TARAFINDAN BULUNARAK ARAÇLARIMIZLA KÖYE ULAŞIMINI SAĞLADIK.
[Devamı]
KARS AFET ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ 2017 YILI FAALİYETLERİ 28 Aralık 2017
foto
Kars AFAD (Afet ve Acil Durum) Müdürlüğü olarak 2017 yılı içerisinde yaptığımız eğitim faaliyetlerinde sona gelinmiştir. Eğitim de AHATES (Afete Hazır Türkiye Projesi) kapsamında deprem, çığ, yangında öncesi ve sonrasında alınacak önlemler ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer saldırılara ve sabotajlara karşı korunma yöntemleri konularında konferans verdik. 2017 yılına baktığımız zaman Kurum olarak dolu dolu bir yıl geçirdik; bu çalışma ve eğitim kapsamında ilimizde 28 adet işyerinde gerçekleştirilen eğitimlere 2000 vatandaşımız katılarak bilgilenmişlerdir. İl merkez, merkeze bağlı köy ve ilçelerde bulunan 101 okulda konferans, 20 okulda deprem tahliye tatbikatı yapılarak toplam 11 bin öğrencimize eğitim verdik. Toplamda 13.000 bin vatandaşımız bilgilendirilmiş her katılımcıya ...
[Devamı]
AFET'E HAZIR OKUL EĞİTİMLERİ 19 Aralık 2017
foto
SARIKAMIŞ İLÇESİNDE AFET'E HAZIR OKUL EĞİTİMLERİNDE AFET ÖNCESİ,SIRASI VE SONRASI NELER YAPILMASI HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
[Devamı]
KARDA MAHSUR KALMA 06 Aralık 2017
foto
KARS MERKEZE BAĞLI YÜCELEN KÖYÜNDE MAHSUR KALAN İRAN UYRUKLU BİR ÇOBANI DONMAK ÜZEREYKEN EKİPLERİMİZ TARAFINDAN BULUNUP 112 EKİPLERİNE TESLİM EDİLMİŞTİR.
[Devamı]
2017 Türkiye Afet Müdahale Planı Masa Başı Tatbikatı 23 Kasım 2017
foto
TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı) çerçevesinde hazırlanıp ve onaylanarak yürürlüğe giren Kars İl Afet Müdahale Planı ve kapsamındaki 26 adet Yerel Düzey Hizmet Gurup Operasyon planları çerçevesinde sorumlu kurum amirleri veya temsilcileri, hizmet grup planı sorumlarının katılımı ile 23 Kasım 2017 tarihinde saat: 14:00-16:00 arası Kars Valiliği Gazi Toplantı salonunda Kars İli Müdahale Planı Masa Başı tatbikatı başarılı bir şekilde icra edilmiştir.
[Devamı]
TRAFİK KAZASI 22 Kasım 2017
foto
KARS MERKEZE BAĞLI PAŞAÇAYIRI MAHALLESİNE BAĞLI İKİ ARACIN ÇARPMASI SONUCU 8 YAŞINDAKİ MUHAMMED EMİN TÜRKAL ADLI ÇOCUĞUN SIKIŞTIĞI YERDEN EKİPLERİMİZ TARAFINDAN ÇIKARILARAK 112 EKİPLERİNE TESLİM ETMİŞTİR.
[Devamı]
Sayfalar: 12